Бровари

Всі міста

Бровари – місто для тих, хто вважає Київ занадто неспокійним, але хоче залишатись поблизу. Завдяки швидкому сполученню зі столицею по трасі, місцеві вважають себе не передмістям, а її районом. Траса розділяє Бровари через усе міcто: праворуч за рухом – стара частина міста подібна району Лісового масиву, ліворуч – нова подібна до на висотних Позняків. Населення міста зростає переважно завдяки тим, хто вирішує придбати житло у Броварах. Основна частина місцевих – броварчани у кількох поколіннях.

ТРАНСПОРТ

Від Києва до Броварів – 9 кілометрів широкою трасою, де затори починаються лише в межах міста. Найзручніше доїхати до Броварів маршрутним таксі з кінцевої станції Лісова, що закінчує червону гілку. Із десяток маршрутних таксі вирушають за своїм графіком щоп’ятнадцять хвилин, але в цілому кожні п’ять. Рухаючись міжміською трасою, без заторів до в’їзду у Бровари можна доїхати за 15 хвилин. Автівкою за 10 хвилин. У столичну годину пік метро – найшвидший спосіб оминути затори: із Хрещатика потрібно 15 хвилин і ще стільки ж дібратись Броварів.

Громадський транспорт Бровари
Бровари
Транспорт в Броварах
Громадський транспорт в Броварах

Маршрутне таксі коштує 12-14 гривень. Таксі від метро Лісова стане щонайменше у 100 гривень. Міська служба таксі по місту коштуватиме 30-60 гривень. Вранці ходять приватні маршрутки, що без зупинок везуть за потрібною адресою і коштують до 15 гривень. Електричкою містяти радше добираються до інших населених пунктів області, аніж до Києва. Різниця відчутна: маршрутним таксі та метро витратити не більше півгодини за 25 гривень, щоб добратись до цілі, а від броварського вокзалу до київського центрального залізничного вокзалу щонайменше 45 хвилин і стане у майже 70 гривень. Ранкова година пік на автошляхах триває із 6:45 до 9:30, а вечірня – із 17:30 до 22:00.

ЖИТЛО

Місто розділене трасою, напрямком до Чернігова. Праворуч – стара частина, що обростає поміж старих будинків новими та наростає на околицях кварталами. Старі будинки переважно десятиповерхові. Перший 16-ти поверховий будинок з’явився 2001 року. Відтоді почалась велика розбудова Броварів, від передмістя із підприємствами у сучасний багатоповерховий район. Ліворуч траси ще 10 років тому була порожня територія. Там спершу з’явились заміські аутлети, а тепер простір розрісся у район із автономною житловою інфраструктурою.

Бровари стара частина міста
Передмістя Києва Бровари
Передмістя Бровари
Бровари під Києвом
Місто Бровари

ІНФРАСТРУКТУРА

Минулого року місто затвердило план на оновлення публічного простору. До 2023 року планують виокремити місце для велодоріжок, яких поки взагалі не існує ні в старій, ані в новій частинах Броварів. У старій частині міста існує три міських ринки, куди з’їжджаються продавці з сусідніх сіл. Щосуботи на головній площі міста навпроти міської ради ярмаркують. Містяни не п’ють воду з крана, радше купують або набирають із міських бюветів.

Головна площа Бровари
Ярмарок на головній площі в Броварах
Ярмарок на головній площі Бровари
Міська рада Бровари
Міська рада в Броварах

У центрі старої частини міста – великий парк із радянською військовою технікою, кількома відкритими сценами, трамплінами для велосипедистів та роллерів, можливістю орендувати машинки для дітей та канатні лабіринти. Тут встановлено wifi точку із вільним доступом.

Парк Бровари
Озеро Бровари
На озері в Броварх
Озеро в парку Бровари
На озері в парку Бровари
В парку Бровари
Парк із радянською військовою технікою Бровари
Парк із радянською військовою технікою в Броварах
Парк із військовою технікою місто Бровари

Нову частину вписали поблизу хвойного парку. До нових кварталів прилягають зони для тренування собак, тенісні корти та кілька спортивних майданчиків. Ця частина міста у висоту сягає від 25 до 32 поверхів. Інфраструктура продумана так, що на перших поверхах будинків можна полікувати себе та тварин, купити продукти, відремонтувати техніку, замовити воду, вчити мови у приватних мовних школах та тренуватись у невеликих фітнес-студіях. У дворі кварталів – великі добре облаштовані спортивні зони, дитячі майданчики. Складніше з місцями для паркування: вони з’являються за рахунок території двору, рідше машину можна поставити на кількаповерхових паковках. Нова частина міста інтенсивно розбудується, тому в денний та ранковий час можуть заважати звуки будівельних кранів.

Нова частина міста Бровари
Нова частина міста в Броварах
Передмістя Києва Бровари
В передмісті Києва Бровари
На вулицях в Броварах
На вулицях в місті Бровари

ДОЗВІЛЛЯ

Чимало жителів столиці приїздять до великого броварського аквапарку. Із природних водойм у місті два невеликі озера, куди приходять відпочити родинами на пікнік. Молодіжні фестивалі відбуваються у центральному парку та на головній площі, де виступають зірки української естради, учасники телевізійних талант-шоу, чимало розважальних заходів для родин із малими дітьми.

Аквапарк Бровари
ТРЦ Термінал в Броварах
Аквапарк в Броварах
В центральному парку Бровари

Нова частина міста упирається в ліс, де облаштовано спеціальні безкоштовні та платні пікнік зони. Там же великий стадіон, де місцеві ранками тренуються та прогулюються з дітьми.

Стадіон Бровари

МЕДИЦИНА

Броварська центральна районна лікарня була оновлена 2010 року. Також вона має одне з провідних кардіологічних відділень. У місті діє дитяча лікарня, пологовий будинок та центри сімейної медицини. Чимало й приватних медичних закладів, які менш популярні, порівняно з іншими містами-супутниками.

Центральна районна лікарня Бровари

ОСВІТА

У місті діє 11 шкіл, серед яких одна гімназія, спеціалізовані та загальноосвітні школи, що беруть участь у всеукраїнських конкурсах з реалізації соціальних та інноваційних проектів. Єдина приватна школа спеціалізується на вивченні чотирьох мов. У літній час майже у всіх школах діють пришкільні дитячі мовні та мистецькі табори. Бровари одне з небагатьох міст, де діти із особливими потребами можуть вчитись в окремій приватній школі “Мозаїка”. Школа взяла за основу навчальну програму розроблену у німецькому Дюссельдорфі. Основу дошкільної освіти складає 21 державний дитячий садочок і лише 6 приватних. Навчання у таких стане батькам від 3 тисяч гривень. У броварському Палаці творчості дітей та юнацтва танцюють та співають, а в Центрі національно-патріотичного виховання дали нахил на туризм, краєзнавство та уроки патріотизму. У міста діє Мала академія наук, Центр позашкільної освіти навчально-виховного об`єднання та спортивна школа з нахилом на плавання та гімнастику. Вищу освіту можна отримати в приватному Економіко-технологічному університеті, Броварському факультеті Київського національного університету культури і мистецтв, Поліцейській фінансово-правовій академії.

Місто Бровари має чітку інфраструктуру радянського типу, що не змінюється під впливом нових сучасних кварталів, місто не має сучасних урбаністичних інновацій. Завдяки хорошій транспортній розв’язці з Києвом тут зручно жити тим, хто не має власного авто.

Оренда квартир у Броварах
≈ 7 000 грн
≈ 7 200 грн
≈ 9 000 грн
Всі 41 оголошення про оренду
Продаж квартир у Броварах
700 $/м²Всі 549 оголошень про продаж