Вишневе

Всі міста

Місто Вишневе можна пройти за 20 хвилин по довшій його стороні. З’явився населений пункт 1870 року як залізнична станція, де жили працівники, й відтоді розростається по обидва боки. Місцеві жартома ділять себе на “нашу” і “ненашу” сторони залежно від того, з якого боку живуть. І не дарма. Залізничний перетин проходить по середині міста та створює неабиякі затори. За ними можна спостерігати онлайн через веб-камеру. Нові будинки з’являються поміж старих, старенькі люди змішуються з молоддю, місцеві з тими, хто нещодавно переїхав. Офіційне гасло Вишневого “місто духовності та добра” пишуть на зупинках. Насправді ж, місто схоже на густо зелений районний центр, де радянські будинки та нові багатоповерхівки створюють пострадянську еклектику.

Вишневе
У Вишневому
Вишневе  передмвстя Києва
Фонтан у Вишневому
Вишневе під Києвом

ТРАНСПОРТ

Усього близько 12 напрямків маршрутних таксі, що безпосередньо сполучають Вишневе з Києвом, виїжджають з Боярки чи Софіївської Борщагівки, підбираючи пасажирів на зупинках Вишневого. Рух починається з 6 ранку і до опівночі. Вартість проїзду 12-15 гривень.

Транспорт у  Вишневому
Транспорт Вишневе

Із південної частини міста дібратись станції метро Іподром можна за 25 хвилин, до метро Вокзальна – до 50 хвилин, до Контрактової площі майже година в дорозі. На шляху три найскладніші столичні затори – на Севастопольскій площі, Повітрофлотському проспекті та затор по вулиці Глибочицька. Із північної сторони Вишневого, що прилягає до Софіївської Борщагівки маршрутки їдуть до станцій метро Нивки, Академмістечко, Контрактова Площа за 18 грн. Із Подолу остання маршрутка виїздить о 22 годині, за двадцять хвилин із метро Вокзальна, близько 23 години – від станції метро Виставковий центр. Останні маршрутні таксі напрямком зі столиці зазвичай перевантажені людьми, тому надалі можуть зупинятись за вимогою, оминаючи інших.

Вишневе – одне з небагатьох міст-супутників, до якого місцеві з Києва добираються електричкою так само часто, як і маршрутним таксі. Остання швидкісна електричка вирушає із центрального залізничного вокзалу в Києві о 23.20: часто менш перевантажена пасажирами за 20 хвилин довозить до Вишневого за 30 або 50 гривень залежно від дня тижня. Денна електричка коштує 8 гривень, лишається зручним і для багатьох основним видом транспорту, хоча ходить рідше і повільніше, ніж швидкісна. Приміська електричка довезе за 5 хвилин до міської станції Київ-Волинський, звідти ж, пересівши на маршрутне таксі, за 10 хвилин доїхати до Вишневого.

Приміська електричка Вишневе
Приміська електричка у Вишневому

Альтернативний варіант – знайти водія в телеграмі, який довезе від найближчого метро до Вишневого за вартістю маршрутного таксі. Поїздка удвічі уповільниться, якщо застрягти у заторі на кільцевій з 7:15 до 8:45 або ж у вечірню годину 18:00-19:30. У місті працює кілька телефонних місцевих служб таксі. Середній чек – 60 гривень, що зростає залежно від тривалості простою на перетині залізничного переїзду. Із Києва до Вишневого возить Uber, Uklon та Bolt за вартістю міського тарифу. Середній чек із центру столиці до Вишневого – 150 гривень, що в завантажені або нічні години може зрости до близько 500. Містяни також користуються безкоштовним автобусом, що по кільцевій столичній дорозі довозить до “Ашану”, звідки можна пересісти на транспорт у бік станції метро Житомирська та Іподром. До аеропорту Жуляни та станції столичної електрички Київ-Волинський 10-15 хв маршруткою.

ІНФРАСТРУКТУРА

Вишневе розбудовують за рахунок навколишніх полів та на вільних ділянках посеред міста. Нові будинки змішались зі старими, тому повноцінних житлових комплексів із автономною інфраструктурою тут не знайти. На вулицях містечка багато мафів, аптек, невеликих супермаркетів, зосереджених на зупинках громадського транспорту.

На вулицях Вишневого

Майже у кожному житловому районі є невеликий спортивний клуб або зала, вартість яких значно дорожча за столичні мережеві клуби. В одній зі шкіл та спортивному клубі є басейни, яких бракує для всіх охочих. У великому торговельно-розважальному комплексі Cherry Mall із відкриттям з’явиться мережевий спортивний клуб та кінотеатр.

Novus, ФОРА, АТБ – єдині великі мережі супермаркетів. У південній частині Вишневого на його центральній площі – люди скупляються на ринку та в мафах. Стихійні ринки з овочами, фруктами, молочними та м’ясними продуктами зосереджено вздовж залізничного переїзду. На вихідні у Вишневому організовують продуктові ярмарки.

Супермаркет у Вишневому
Супермаркет Novus  Вишневе

Місцеві не п’ють воду з крана, частіше купують бутильовану. Поширена також практика замовляти криничну воду у сусідів або набирати у бюветах.

Бювет Вишневе

Із помітних вад проживання у Вишневому – вартість комунальних послуг, що дорожчі від столичних. Так встановила місцева влада. Утім, винайняти квартиру можна на 20% дешевше. Зекономити вдасться, хіба купуючи свіжі продукти на ринках.

ДОЗВІЛЛЯ

Місцеві люблять Вишневе за дерева та свіже повітря. У місті є кілька невеликих парків, але по відпочинок на природі біля озера їдуть в сусідні села, найближче – Крюківщина. Софіївську Борщагівку та Вишневе розділяє старе кладовище, що переростає у сади. Там місцеві збираються на пікніки.

Парк Вишневе
Озеро у Вишневому
Парк у  Вишневому

Основне населення – пенсіонери та люди середнього віку. Розваги для них влаштовують в Палаці культури і мистецтв Вишневої міської ради, де діє народний хор та дитячий хореографічний гурток. На державні свята міська влада зазвичай організовує розваги: ярмарки, дитячі мистецькі майстер-класи для дітей, спортивні змагання для дорослих і дітей, а надвечір – концерт у центрі міста.

Центром місцеві позначають скульптуру «Політ», яку неформально називають «Бетмен». До місцевого стадіону прилягає оновлена алея та парк, де ввечері збирається молодь, а вдень батьки з дітьми граються на сучасному майданчику. У місті облаштовують та реконструюють невеликий сквер та чистять озеро.

Скульптуру «Політ» Вишневе
Вишневе дитячий майданчик
Стадион Вишневе
Алея  Вишнёвое

МЕДИЦИНА

У місті діє міська поліклініка для дорослих та дітей, лікарня. У разі нічних інцидентів та викликів швидка везе до сусіднього міста Боярки. Туди ж відвезуть до пологово, якого у Вишневому поки нема. Дорога в один бік забере до двадцяти хвилин автівкою. У простих недугах місцеві звертаються до лікарів із приватних медичних центрів, таких як, “Васеда”, “Imperial medica”, “Прайм+”, “Амеда” тощо. Послуги в приватних лікарнях дешевші, ніж у столиці.

Поліклініка Вишневе

ОСВІТА

У Вишневому 4 загальноосвітні школи та 7 дитячих садочків. Потребу в дошкільних освітніх закладах перекривають приватні, вартість яких від 3000 гривень. Із південної сторони міста одна з державних шкіл, де діти навчаються у кілька змін. Вишневе бере на себе потік школярів із Софіївської Борщагівки та сусідніх сіл, тому у класах може навчатись до 40 учнів. Поряд цієї школи вже десять років будують іншу школу нового формату з ліфтами та сучасними зручностями. Для дітей дошкільного віку в місті діє низка мовних та спеціалізованих шкіл, утім, бракує мистецьких та спортивних гуртків. Місто Вишневе має сильне транспортне сполучення з Києвом, утім, внутрішні шляхи ускладнені перетином міста залізничним шляхом на дві частини. Переїзд значно уповільнює ритм невеликого міста. Один із важливих недоліків – вартість комунальних послуг, що дорожчі за столичні. Найважливішою перевагою є розвинена рекреаційна міська інфраструктура населеного пункту.

Оренда квартир у Вишневому
≈ 7 300 грн
≈ 8 500 грн
≈ 10 900 грн
Всі 80 оголошень про оренду
Продаж квартир у Вишневому
700 $/м²Всі 440 оголошень про продаж