Софіївська Борщагівка

Всі міста

Софіївська Борщагівка – село через дорогу від Києва. Село з’явилось на мапі ще у 1497 році, як володіння Софійського монастиря. Забудовники нової частини – три бізнесмени, які вирішили старе село переформатувати у спальний район Києва. На вулицях можна зустріти чимало іноземців, людей різної національності та віросповідання переважно молодого віку. Якщо північна частина Софіївської Борщагівки – приватний сектор із сільрадою в центрі, оточені кількома новими житловими кварталами, то південна – кардинально не схожа на село. Житлові квартали – це багатоповерхівки та котеджі найрізноманітніших сучасних дизайнів. Цей населений пункт обирають ті, хто хоче придбати нове житло столичного типу за менші гроші.

В селі Софіївська Борщагівка
Софіївська Борщагівка біля Києва
Село Софіївська Борщагівка
Софіївська Борщагівка

ТРАНСПОРТ

Софіївська Борщагівка має продумане сполучення з Києвом, але від північної до південної частини село немає зручного маршрутного таксі, що привезе вздовж усіх кварталів. За потреби місцеві долають 15хвилинну відстань пішки. Із міжміським транспортом значно краще. На північ Софіївської Борщагівки з Києва щодня о 6 ранку до пів на дванадцяту ночі ходять маршрутки від станції метро Академмістечко, Житомирської, Нивки та Контрактової площі, а також від проспекту Перемоги біля Цирку. На південну частину заїхати можна з Виставкового центру та Теремків. Вартість проїзду 12-18 гривень. На прохання пасажирів маршрутне таксі, що везе з Києва, зупиняється на сільських зупинках.

Транспорт Софіївська Борщагівка
Приміський транспорт Софіївська Борщагівка
Транспорт в Софіївській Борщагівці

Затори у годину пік стають на виїзді з кварталів селища та спадають на столичній кільцевій дорозі. Щонайдовше на годину стає о 7-10 ранку та ввечері між 18-21. І в старій, і в новій частині села дороги завузькі для маршрутних таксі та автомобілів. Мешканці та місцеві водії із різних житлових кварталів об’єднуються в телеграм каналі, щоб знайти попутку. До Хрещатика поїздка стане в 50 гривень. В Софіївській Борщагівці ходить Uber, Bolt та Uklon. Середній чек по селу 60 гривень, до метро Хрещатик – від 160 гривень. Деякі з сервісів не перемикаються на заміський тариф, перебуваючи в Софіївській Борщагівці. Із транспортних переваг – до аеропорту Жуляни та електрички Київ-Волинський не більше 10 хвилин автівкою. У деяких житлових кварталах на прохання родини дітей до школи розвозить шкільна маршрутка. Із недоліків – вулиці нових та старих кварталів вузькі: облаштовані в основному для пішохідної зони та неперевантаженого руху автівок. А їх, судячи із запаркованих під будинками, у Софіївській Борщагівці чимало. Власники автівок паркуються у дворах або у спеціальних платних зонах та гаражах, де працює охоронець та здійснюють відеоспостереження.

Двори у Софіївській Борщагівці
У дворах Софіївської Борщагіки

ЖИТЛО

Тут не знайдеш старої визначальної архітектури. У старій частині села неподалік озера та міськради – квартали приватних будинків вигадливого дизайну. Місцеві називають їх “замки баронів”.

Стара частина села Софіївської Борщагівки
Стара частина Софіївської Борщагівки

Новобудови розрослись на півдні Софіївської Борщагівки та уздовж заходу села. Квартали складаються із будинків однакового пісочного та коричнюватого кольорів, але часто кожен має свою особливу стилістику. Софіївську Борщагівку досі називають селом, хоча середня висота будинків у нових кварталах до 15 поверхів. Нові житлові квартали накриті асфальтом або бруківкою. Влітку – задушливо, взимку – вітряно. Дерева лише починають проростати, адже місцевість стоїть на болотах. Поміж нових кварталів тісняться приватні котеджі у стилі hi-Tech, на дахах деяких встановлено сонячні батареї.

Передмістя Києва Софіївська Борщагівка
Передмістя Києва село Софіївська Борщагівка
В передмісті Києва село Софіївська Борщагівка

Всередині багатьох житлових кварталів – для дітей та дорослих виокремлено спортивні зони: баскетбольний та волейбольний майданчики, тенісний корт, футбольне поле, які потрібно попередньо забронювати. Оплата погодинна. Батьки намагаються віддавати дітей у столичні спортивні секції на противагу місцевим, бо там за менші гроші тренування відбувається із тренером. Паркур зони – для вільного користування.

ІНФРАСТРУКТУРА

Інфраструктура нових житлових кварталів переважно комерційна. В одному з житлових кварталів Софіївської Борщагівки є офісний бізнес-центр. Магазини, кафе, салони краси, ветеринарні клініки та приватні поліклініки часто розміщені у підвальних, напівпідвальних частинах будинків або на перших поверхах. Розпізнати їх можна за немаркими позначками.

Фонтан Софіївска Борщагівка
Пригород  Софіївска Борщагівка

У нових квартал є чотири спортклуби, які дорожчі за столичні мережеві. По розваги, спорт та покупки місцевим варто виїхати у найближчі аутлети та великі продуктові супермаркети, магазини будівельних матеріалів, що граничать зі столицею. Незважаючи на ідеальні тротуари, жодної велодоріжки в селі немає. На центральній алеї ЖК Софія розміщені бокси із безкоштовними пакетами для збирання собачого посліду, кілька станцій для зарядки електромобілів. Сміття пропонують сортувати на пластик, скло, метал, папір та продуктові відходи. Із зручних послуг, що можуть отримати місцеві – оренда підвального приміщення для зберігання габаритних речей.

Серед великих мережевих супермаркетів скупитись можна в АТБ, Форі, Гурмані. По суботах неподалік Сільпо відбувається продуктовий ярмарок. Деякі з овочів та фруктів, що пропонують на продаж, вирощено в теплицях Софіївської Борщагівки. Селяни встановлюють їх у дворах та на городах.

Продуктовий ярмарок Софіївска Борщагівка
Приватный сектор Софіївска Борщагівка

У Софіївській Борщагівці лише один державний медичний заклад – Софіївсько-Борщагівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Місцеві обирають приватні заклади для вирішення простих хвороб. У разі термінових випадків або пологів швидка везе до сусіднього містечка Боярка, до Вишневого або у Київ. У Софіївській Борщагівці є два цвинтарі та кілька великих церков. За даними «Звіту про стратегічну екологічну оцінку» у Софіївській Борщагівці основні джерела хвороб – забруднення повітря та низька якість питної води. До 2023 року влада планує озеленити територію та врегулювати вплив побутових та хімічних відходів на грунти та підземні води.

ДОЗВІЛЛЯ

Відсутність зелених зон та парків, а також близьке розміщення до столиці примушує місцевих по відпочинок їхати в бік Боярки щонайменше 20 хвилин. Деякі розводять вогнище на будь-якій найближчій порожній галявині. У центрі старої частини Софіївської Борщагівки є невелике озеро, де місцеві смажать шашлики та купаються. Цю ж зону виокремлено для клубу риболовів. Колір озерної води та запах, що стоїть довкола, не схожий на чисте місце. Більш активні та мотивовані жителі їдуть до сусіднього села Крюківщина, щоби відпочити на березі озера.

Вид на передмістя Києва Софіївську Борщагівку
Озеро Софіївська Борщагівка
На озері Софіївська Борщагівка

Незважаючи на те, що кожний житловий квартал організовує свої культурні заходи, концерти та змагання, повноцінного культурного життя тут бракує. Немає бібліотеки та будинку культури, в яких зазвичай діють творчі дитячі секції. До найближчого кінотеатру варто їхати до метро Контрактова площа або до Оболоні. Старий стадіон розміщено в старій частині села, до якого варто брати таксі.

ОСВІТА

У старій частині Софіївської Борщагівки ремонтують державну школу. Вона єдина на все село. В новій частині – немає державних шкіл та дитячих садочків – усі приватні. У житловому комплексі Софія побудували великий освітній комплекс, що складається із дитячого садка та гімназії. Для всіх селян, цієї школи замало, тому дітей возять в сусідні села та містечка, а також намагаються отримати місце у столичних. Черг у дитячі садочки немає, регулярно відкривають нові, де вартість перебування дитини від 3 до 7 тисяч гривень щомісячно.

Гімназія "Софія" Софіївська Борщагівка

Село Софіївська Борщагівка приваблива свіжістю добре спланованих житлових кварталів, у яких відчуваєш себе безпечно завдяки освітленим вулицям. Утім, брак культурного життя, пишної природи неподалік та достатня кількість шкіл перетворює населений пункт на місце ночівлі.

Оренда квартир у Софіївській Богщагівці
≈ 7 900 грн
≈ 9 000 грн
≈ 16 500 грн
Всі 178 оголошень про оренду
Продаж квартир у Софіївській Богщагівці
800 $/м²Всі 1 283 оголошення про продаж