Ірпінь

Всі міста

Місто парків, набережної та швидкого сполучення зі столицею. Місцеві називають Ірпінь – європейським містечком, де життя мало відрізняється від столичного. Майже двісті років тому посеред лісу заклали залізничну станцію Ірпінь, а містечко заселили її працівниками. Столичні багатії та творча інтелігенція будували тут дачі, згодом з’явились санаторії та рекреації. Після Незалежності тут почали будувати багатоповерхівки. Залізна дорога досі розділяє місто на стару частина із приватним будинками та нову, що рухає кордон міста до Києва.

Ірпінь, фонтани
Ірпінь літом

Транспорт

Ірпінь часто обирають родини, які працюють віддалено або в Києві та охоче залишаться у вікенд на природі чи в парку, напротивагу галасливій столиці. Міжміським маршрутним таксі у спокійний час дістатися найближчого сполучення з Києвом – станції метро Академмістечко – можливо за 15-20 хвилин. Також автобуси ходять від Оболоні та Святошина щоп’ятнадцять хвилин з 6 ранку до 12 ночі. На електричку, що йде від центрального залізничного вокзалу Києва до Ірпіня варто закладати 50 хвилин. Легальна парковка біля ірпінського залізничного вокзалу замала, тому автівки лишають в паркувальній зоні супермаркету або обирають громадський транспорт.

Транспорт Ірпіня
Електричка  Ірпінь Київ
Електричка Ірпінь

Година пік припадає на 8 ранку та вечора, тому нові жителі міста охоче купують та винаймають житло у напрямку ближчому до виїзду до столиці. Міський громадський транспорт ходить лише у двох напрямках і коштує 7 грн. Основний потік людей на себе беруть міжміські маршрутні таксі, що за таку ж ціну підхоплюють людей і розвозять в межах міста, а за 17 грн довезуть до Києва. Таксі по місту стане у приблизно 70 грн, до Києва – від 200 грн. На зупинках громадського транспорту місцеві водії часто за домовленою вартістю охоче підвезуть до найближчої станції метро у Києві.

Зупинка громадського транспорту в Ірпіні
Парковка Ірпінь

Житло

Під час Другої Світової війни місто майже повністю зруйнували. Залізничний вокзал, будинок письменників у парку, будинок культури тепер є ключовими історичними будівлями.

Місто зберегло умовний розподіл залізничною дорогою на дві частини: з одного боку – приватні будинки та промислова зона вздовж річки Ірпінь, з іншого боку залізниці – парки, де поступово виростали п’ятиповерхові хрущовки. Забудова дев’ятиповерховими панельними будинками розпочалась із незалежністю України. Тепер місто росте блоками котеджних будинків та новобудов до 20 поверхів, подібних до столичних районів, де можна оселитись і без потреби не виїжджати далеко за межі мікрорайону. Часто житлові комплекси складаються з кількох будинків, що мають спільну закриту територію. У середині - затишний двір із майданчиками для дітей, тенісними столами, місцями для паркування під охороною. На перших поверхах будинків усе те, що залишає жителів у межах двору – кафе, аптеки, супермаркети, магазини з дрібницями, медичні кабінети та навчальні гуртки.

Будинки в Ірпіні
ЖК в Ірпіні

Інфраструктура

Речі потрібні для побуту та їжу можна придбати у мережевих супермаркетах ФУРШЕТ, ЕКО-маркет, ФОРА, Billa, АТБ, біля залізничного вокзалу – великий NOVUS, у районах легко знайти міні-маркети Лоток та Бджілка. Кожну другу суботу місяця у центрі міста збирається продуктовий ярмарок. Свіжі овочі від місцевих чи торговців із навколишніх сіл можна щоденно придбати на центральному міському ринку та невеликому ошатному у дерев’яній альтанці поблизу вокзалу.

Новус в Ірпіні
Ярмарка в Ірпіні
Міський ринок Ірпіня
Ярмарка продуктів в Ірпіні

У місті наявні великі столичні мережі аптек та дрібніші, що розташовані в різних частинах міста без прив’язки до міської поліклініки для дітей та дорослих, центральної міської лікарні. Ірпінський пологовий будинок знаходиться в смт Ворзель, якого автівкою у кращому разі дістатися можливо за 20 хвилин, а громадським транспортом за годину. Жіноча консультація та мамологічна діагностика – у межах Ірпеня. Невеликі приватні медичні кабінети та стоматологія інтенсивно з’являються зі збільшенням населення міста.

Дозвілля

Визначальним для Ірпеня є рекреаційне планування, закладене відпочатку. Після Незалежності України низка санаторіїв переформатувались на рекреаційні та спа центри, що приводять до Ірпеня столичних відвідувачів. Щоправда, активна розбудова міста багатоповерхівками та завантаженість доріг автівками позначились на якості джерельної води. Наприклад, у місцевому заказнику ще три роки тому можна було набрати воду з криниці, а тепер показники якості погіршали. Зелені парки, штучні озера, фонтани, набережна річки Ірпінь – за ритмом життя місто схоже радше на великий парк, розділений спальними блоками. Нещодавно в Ірпені з’явились паркур зона та парк для автомобілістів, які готуються складати на права. Три роки тому всі рекреаційні зони та центральну площу міста оновили, змінили освітлення, прикрасили новими скульптурами. Парків і скверів тут більше двадцяти, у кожному розваги для дітей різного віку.

Зона відпочинку в Ірпіні
Озеро в Ірпіні
Дитячий майданчик в  Ірпіні
Паркова зона Ірпінь

У парку “Незнайка”, де Микола Носов написав свій твір, тепер екстрим парк для підлітків. Для меньших - дитячі майданчики побудовані за казковими сюжетами, оренда машинок, велосипедів та роликів. У рекреаційних зонах завжди легко знайти біотуалети та смітники.

Парку “Незнайка” в Ірпіні
Ірпінь, озеро в парку “Незнайка”
Екстрим парк Ірпінь

Асоціація ірпінських велосипедистів під час оновлення парків скористалась моментом і домовилась про створення там добре освітлених велосипедних доріжок, натомість на тротуарах чи дорогах міста їх ще немає. Хоча облаштовані паркувальні зони для велосипедів можна знайти лише на центральній площі Ірпеня, що віддаль парків.

На барбекю місцеві не ходять в ліс, бо там вони збирають гриби. А ходять у парк та до набережної, де рівень комфорту завдяки встановленим лежакам, столикам та можна сміливо назвати прикладом чистоти та впорядкованості.

Відпочинок на набережній Ірпіня
На набережній Ірпіня
Набережна Ірпіня
Набережна Ірпіня барбекю

Центральний будинок культури – одна з найстаріших будівель міста. Там зібрані всі гуртки для дітей та дорослих, де вчать танцям, співу та театральній майстерності. Гучних концертів столичного рівня тут не знайти, але звітні концерти класичної музики відбуваються. Ірпінь час до часу обирають для міжнародних конференцій, наприклад, TEDx.

Освіта

Населення міста за роки незалежності зросло майже удвічі і досягло майже 50 тисяч. Молоді родини віддають дітей у приватні дитячі садочки, що коштують у два-три рази дорожче державних. Приватні дитячі садочки домашнього типу до 8 дітей в групі з’являються регулярно і потрапити туди можливо без проблем у порівнянні з державними, куди стають в чергу відразу після народження дитини. Щоби підготувати дитину до школи діють приватні підготовчі курси та мовні школи. Державні та приватні загальноосвітні школи ставлять на економіку, право, вивчення іноземних мов, історії. Деякі навчальні заклади впроваджують конкурси на учня року, створюють парламенти, мають спортивні, мистецькі та технологічні секції нових форматів, де програмують, вчать публічним виступам та роботі з відеотехнікою. Ірпінський ліцей інноваційних технологій облаштував класи у форматі лабораторій та навчання зручному у форматі воркшопів. Вступ до ліцею на загальних умовах. По вищу освіту ірпінці їдуть у великі міста та столицю. В місті лише одним виш – Університет державної фіскальної служби України.

Місто Ірпінь ідеальний для родин, молодих людей та їхніх батьків. У них є авто і працюють у Києві, але спокій, природа та впорядкований публічний простір переважають над столичними джунглями.

Оренда квартир у Ірпіні
≈ 7 000 грн
≈ 9 000 грн
≈ 9 000 грн
Всі 72 оголошення про оренду
Продаж квартир у Ірпіні
500 $/м²Всі 11 497 оголошень про продаж